Strandhåndbold - U15 - Onsdag aften

Dronninglund Cup vil også i år prøve at lave en turnering i strandhåndbold.

Vi benytter strandhåndboldbanen, der ligger lige ved siden af Hal 1.

Også i år laver vi det som ”Internationale Kampe” for U15 hold. Der laves 4 pigehold og 4 drengehold – med spillere af forskellig nationalitet.

Dronninglund Cup opfordrer derfor spillere og ledere/trænere til at melde sig på opslagstavlen i ”Informationen” senest onsdag kl. 12: anfør navn, klub, funktion/plads på holdet – og gerne telefonnummer.


Program m.m.:

Der udleveres 12 trøjer (skal afhentes i Informationen onsdag kl. 17.00) til hvert hold, og efter kampen kan man beholde den.

Man mødes med sit hold onsdag kl. 17.30 ved strandhåndboldbanen.

Holdene spiller mod hinanden: nr. 1 mod nr. 2, nr. 3 mod nr. 4 og nr. 5 mod nr. 6.

Derefter mødes vinderholdene, således at der bliver en finalekamp for både drenge og piger.

 

Time Match no. Group Team
18.00 1 Girls 15 Team 1 – Team 2
18.25 2 Girls 15 Team 3 – Team 4
18.50 3 Boys 15 Team 1 – Team 2
19.15 4 Boys 15 Team 3 – Team 4
19.40 5 Girls 15 Finale: Vinder af match Nr. 1 og 2
20.05 6 Boys 15 Finale: Vinder af match Nr. 3 og 4

 

BOYS:

Team nr. 1:

Colegio Arbos Brazil
Bonn Handball Germany
HSG Angeln Germany
HSG Siebengebirge Germany
PSV Recklinghausen Germany
TVE Sehnde Germany
TVE Sehnde Germany
Turbine Leipzig Handball Germany
Mumbai Handball Academy India


Team nr. 2

Handbalschool Brabant Netherlands
UODL HANDBALL France
Nordnes/Viking Norway
LIF Lindesberg Sweden
HC Malters Switzerland
Lung-jing Junior High School Taiwan


Team nr. 3:

Saint Nazaire Handball Club France
SMUHBC2E France
Palente Besançon Handball France
Handball Club du Genevois France
HBC Bischoffsheim France
Dambach-la-Ville France


Team nr. 4:

Atlas Finland
Vágs Bóltfelag ( VB ) Faroe Islands
Annemasse Handball France
Hjallerup IF Denmark
Dronninglund IF Denmark
Helvetia Brazil

GIRLS:

Team nr. 1:

HSG Angeln Germany
SC Bottrop Germany
Colegio Arbos Brazil
Bonn Handball Germany
HSG Siebengebirge Germany
PSV Recklinghausen Germany
TVE Sehnde Germany
Mumbai Handball Academy India


Team nr. 2:

Dambach-la-ville France
HBC Bischoffsheim France
Handball Club du Genevois France
Lyon Métropole Handball France
La Chapelaine Handball France
Palente Besançon Handball France
SMUHBC2E France


Team nr. 3:

Italiano BM Chile Chile
Lyngby HK Denmark
Dronninglund IF Denmark
Hjallerup IF Denmark
Vágs Bóltfelag (VB Faroe Islands
UODL Handball France
US Beaurepaire Handball France
Union Pays d’Aix Bouc Handball France


Team nr. 4:

Fana IL Håndball Norway
Ås IL Håndball Norway
Furnes Håndball Norway
Mathopen IL Norway
Nordnes/Viking Norway
Sædalen IL Norway
Vadmyra IL Norway