Ugeprogram

- Hvad sker der i løbet af ugen?

Programmet herunder er programmet for Dronninglund Cup 2019:

MANDAG DEN 8. JULI:
18.45: Optakt til åbningskampe i U-19 Pige & Drenge, Dronninglund (Hal 1)
19.00: Girls-19 åbningskamp, Dronninglund (Hal 1)
19.00 – 22.00: Fårup Karavane besøg.
19.45: Boys-19 åbningskamp, Dronninglund (Hal 1)
20.30 – 20.45: mødetid til den officielle åbning, Dronninglund (udendørs)
Alle klubberne/holdene skal tage opstilling under deres nationale flag.
21.00 – 21.45: Officiel åbning Cup 2019, Dronninglund (udendørs) – Indmarch /officiel åbningstale /en repræsentant
for hver deltagende nation skal op og åbne Dronninglund Cup 2019 på sit eget sprog.

TIRSDAG DEN 9. JULI:
08.30 – 20.00: Indledende kampe, Dronninglund – der spilles på 16 udendørsbaner og i 2 haller
18.00 – 22.00: Rodeo Tyr, Dronninglund. (udendørs)
19.00 – 21.45: Ledertræf i Dronninglund Golfklub.

ONSDAG DEN 10. JULI:
08.30 – 20.00: Indledende kampe, Dronninglund – der spilles på 16 udendørsbaner og i 2 haller
18.45 – 22.30: Internationale Kampe (U-17). Dronninglund (Hal 1). Se mere om dette arrangement i informationshæftet.
19.00 – 22.30: Stort legeland, Dronninglund (Hal 2)
19.30 – 23.00: Livemusik ”Tennessee Plates Duo” ved Cup Cafe, Dronninglund (udendørs)

TORSDAG DEN 11. JULI:
08.30 – 20.00: A og B slutspilskampe, Dronninglund – der spilles på 16 udendørsbaner og i 2 haller
13.00 – 16.00: Goalcha Street Handball Event U-13, U-15 og U-17, Dronninglund Gymnasium.
18.00 – 22.00: Rodeo Tyr, Dronninglund. (udendørs)
18.00 – 20.30: Internationale Beach håndboldkampe (U-15), Dronninglund (udendørs). Se mere om dette arrangement i informationshæftet.
20.30 – 22.45: Lederkampe. Dronninglund (Hal 1). Se mere om dette arrangement i informationshæftet.

FREDAG DEN 12. JULI:
08.30 – 20.00: A og B slutspilskampe, Dronninglund – der spilles på 16 udendørsbaner og i 2 haller
13.00 – 17.00: Sweeper-arm, Dronninglund (udendørs)
19.05: B Finale Girls 19, Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
19.30 – 23.00: Livemusik ”Tennessee Plates Duo” ved Cup Cafe, Dronninglund (udendørs)
19.40: B Finale Boys 19, Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
20.05: Bronze kamp Boys 21, Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
20.50: A Finale Boys 19, Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
21.30: A Finale Girls 19, Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
22.05: A Finale Boys 21, Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
23.00 – 02.00: »Fredags party«, Hjørnet, Dronninglund Cup (18 år +)
23.15: Fyrværkerishow på opvisningsbanen, Dronninglund (udendørs)

LØRDAG DEN 13. JULI:
08.00 – 15.15: A Finaler, Dronninglund (Hal 1) – B Finaler, Dronninglund (Hal 2) (U-11/13/15/17)
– præmieoverrækkelse efter hver finalekamp