Ugeprogram

- Hvad sker der i løbet af ugen?

Programmet for 2022 er nu klart:

SØNDAG DEN 10. JULI:
18.45: Optakt til åbningskampe i U-19 Pige & Drenge, Dronninglund (Hal 1)
19.00: Girls-19 åbningskamp, Dronninglund (Hal 1)
19.00 – 22.00: Fårup Karavane besøg.
19.45: Boys-19 åbningskamp, Dronninglund (Hal 1)
20.30 – 20.45: mødetid til den officielle åbning, Dronninglund (udendørs)
Alle klubberne/holdene skal tage opstilling under deres nationale flag.
21.00 – 21.45: Officiel åbning Cup 2022, Dronninglund (udendørs) – Indmarch /officiel åbningstale /en repræsentant
for hver deltagende nation skal op og åbne Dronninglund Cup 2022 på sit eget sprog.

MANDAG DEN 11. JULI:
08.30 – 20.00: Indledende kampe, Dronninglund – der spilles på 16 udendørsbaner og i 2 haller
19.00 – 21.45: Ledertræf i Dronninglund Golfklub.

TIRSDAG DEN 12. JULI:
08.30 – 20.00: Indledende kampe, Dronninglund – der spilles på 16 udendørsbaner og i 2 haller
18.45 – 22.30: Internationale Kampe (U-17). Dronninglund (Hal 1). Se mere om dette arrangement i informationshæftet.
19.00 – 22.30: Stort legeland, Dronninglund (Hal 2)

ONSDAG DEN 13. JULI:
08.30 – 20.00: A og B slutspilskampe, Dronninglund – der spilles på 16 udendørsbaner og i 2 haller
18.00 – 20.30: Internationale Beach håndboldkampe (U-15), Dronninglund (udendørs). Se mere om dette arrangement i informationshæftet.
20.30 – 22.45: Lederkampe. Dronninglund (Hal 1). Se mere om dette arrangement i informationshæftet.

TORSDAG DEN 14. JULI:
08.30 – 20.00: A og B slutspilskampe, Dronninglund – der spilles på 16 udendørsbaner og i 2 haller
16.10 – B Finale Girls 19. Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
16.45 – B Finale Boys 19. Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
17.20 – 3. plads Girls 23A. Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
17.55 – 3. plads Boys 23 A. Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
19.00 – A Finale Girls 23. Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
20.00 – A Finale Boys 23. Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
21.00 – A Finale Girls 19. Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
22.00 – A – Finale Boys 19. Dronninglund (Hal 1) – præmieoverrækkelse efter kampen
23.00-02.00 – »Torsdags Party« Hjørnet Dronninglund Cup (18 år +)
23.15 – Fyrværkerishow på opvisningsbanen – Dronninglund (udendørs)

FREDAG DEN 15. JULI:
08.00 – 15.15: A Finaler, Dronninglund (Hal 1) – B Finaler, Dronninglund (Hal 2) (U-11/13/15/17)
– præmieoverrækkelse efter hver finalekamp